Ślub to najważniejsze wydarzenie dla zakochanych. Warto więc uwiecznić ten cudowny dzień w formie zdjęć i mieć wyjątkową pamiątkę do końca życia.
Wybór odpowiedniego fotografa na swój ślub to bardzo ważna kwestia podczas przygotowań.

Kiedy zacząć szukać fotografa na ślub?

Wiele par zadaje sobie pytanie, kiedy rozpocząć poszukiwanie fotografa ślubnego. Odpowiedź jest prosta – jak najszybciej, czyli najlepiej po zarezerwowaniu sali weselnej.
Dlaczego jest to tak istotne? Dobry fotograf ślubny ma zarezerwowane terminy nawet na rok czy dwa do przodu, więc nie warto zwlekać.

 

Pierwszy taniec zdjęcia, ślub w Starej Stodole Dobczyce, rustykalny ślub

Gdzie szukać fotografa ślubnego?

 • znajomi i rodzina – na początek warto podpytać najbliższe otoczenie o polecenie fotografa ślubnego. Może podobały ci się zdjęcia ślubne kuzynki? Rodzina i znajomi na pewno podzielą się szczerą opinią.
 • grupy ślubne – na facebooku i na forach jest mnóstwo grup ślubnych, gdzie dziewczyny się wzajemnie inspirują.
  Są grupy poświęcone ślubom w konkretnym roku a nawet miesiącu. Wpisz w wyszukiwarkę np. „ślub 2023” lub „fotograf ślubny Warszawa” a na pewno znajdziesz dużo tematów z tym związanych.
 • instagram – to kopalnia zdjęć ślubnych i weselnych. Najszybciej wyszukasz usługodawcę po przykładowych hashtagach: #panimloda, #dzienslubu, #profesjonalnyfotograf, #duetfotografow, #fotografslubnywarszawa, #slubneinspiracje, #fotografnawesele, #fotografiaslubna.
 • portale i blogi ślubne – na wielu z nich znajdują się rankingi albo polecani fotografowie ślubni w zależności od regionu Polski.
 • targi ślubne – są organizowane w wielu miastach w Polsce. Wystawiają się tam różni usługodawcy, więc może akurat tam trafisz na swojego fotografa ślubnego.

 

Ślub w Starej Stodole Dobczyce, rustykalne przygotowania ślubne w Warszawie

Jak zarezerwować termin u fotografa ślubnego?

W obecnych czasach każdy fotograf ślubny ma swoje miejsce w internecie, więc w taki sposób najłatwiej go znajdziesz (powinna być zakładka kontakt).
Zadzwoń lub napisz zapytanie o dostępność terminu, przesłanie oferty i możliwość spotkania.

Ślub w Starej Stodole Dobczyce, rustykalne przygotowania ślubne w Warszawie

Na co zwrócić uwagę wybierając fotografa na ślub i wesele?

 • W pierwszej kolejności zapoznaj się z portfolio fotografa i upewnij się, że na pewno chcesz mieć ślubne zdjęcia właśnie w takim stylu.
 • Zapoznaj się z opiniami w internecie na temat konkretnego usługodawcy.
 • Dokładnie przeczytaj ofertę/wstępną umowę. Musisz wiedzieć, ile dostaniesz zdjęć, w jakich godzinach będzie pracował, ile kosztuje usługa,
  ile wynosi zaliczka oraz kiedy następuje ostateczna płatność za wykonanie reportażu ślubnego. Warto też dopytać, czy w cenę jest wliczony dojazd.